behpardakht
10 بهمن 1401 - 16:49

علمای اسلام پرچمدار عرصه جهاد تبیین است

بابل- نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری از علما به عنوان پرچمدار عرصه تبیین یاد کرد و گفت: تبیین گری نیازمند سعه صدر و صبر است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید صادق پیشنمازی بعدازظهر دوشنبه در نشست هم اندیشی روایان پیشرفت و جهادگران عرصه تبلیغ با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری بر فریضه جهاد تبیین گفت: باید قدر اسلام و علما را دانست.

وی با اظهار اینکه مراتب دین اسلامی تبیین و تعریف شده و بسیاری از روایات تشریح شده است، گفت: جنگ شناختی زیادی علیه اسلامی و دین مبین به راه افتاده است و باید شناخت درستی از وقایع و تحلیل‌ها داشته باشیم.

وی عنوان کرد: دشمن تلاش می‌کند تا با دروغ پردازی افکارها را تغییر کرد و در حوادث اخیر سرکوب وبراندازی نظام مقدس اسلامی را در دستور کار قرار داده بود.

آیت الله پیشنمازی با بیان اینکه جهاد تبیین به فکرها نظرها دارد، از علما به عنوان پرچمدار عرصه تبیین یاد کرد و گفت: تبیین نیازمند صبر است که باید پیشه کرد.

نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: جهاد تبیین سعه صدر، حوصله، اقناع سازی و بیان مصادیق نیاز دارد زیرا خطر بسیار جدی است و باید در این عرصه به روشنگری پرداخت و در جنگ رسانه، بیان علما روشنگری خواهد کرد.

توجه به نهادسازی‌های جدید

محمدحسن صفری مسئول قرارگاه خاتم الانبیا در مازندران با اظهار اینکه اخلاق در سطوح مختلف از جمله فعالان فرهنگی و لایه‌های مردمی مسئله بسیار مهمی به شمار می‌رود، گفت: دستگاه محاسباتی فعالان فرهنگی در جنگ نرم باید دقیق و حساب شده باشد.

وی با عنوان اینکه علما همواره پیشتاز و پیشران هستند، گفت: نهادسازی‌هایی که توسط علما از جمله آیت الله روحانی نماینده فقید ولی فقیه در استان صورت گرفت و در این نهادسازی‌ها الگوی صحیح از غایت مبارزه نیز به مردم داده شد.

وی ادامه داد: با توجه به ابلاغیه بیانیه گام دوم انقلاب نهادسازی‌های جدید باید در دستور کار قرار گیرد و در سال‌های اخیر به جهاد تبیین، مواسلات و تواسی توصیه و تاکید شده است.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1008080